31 Oca 2011

Kurabiye kurslarından görüntüler

Bir sürü kurabiye kursu geliyor geçiyor, o anın heyecanıyla ben fotoğraf çekmeyi hep unutuyorum, ama geçenlerde bana verilen bir görev sebebiyle çekmem gerekti, ben de fırsat bu fırsat paylaşmak istedim :)

Bu aralar sık sık hasta oluyorum, 2 ayda 4.kez şifayı kapmak ile hayatımın rekorunu kırıyorum, neyse bir ara bağışıklık sistemimi yoluna koyacağım =))

Şubat kurslarının tümü doldu, Mart kurslarını bugün yarın yayınlayacağım :)

İyi haftalar !

Zeynep

11 tavşan zıpladı:

zeynep dedi ki...

zeynepcim bu kurslara kurabiyenin k'sini dahi bilmeyenleri de alıyormusunuz:)

BoNbOn BuTiK ; dedi ki...

bu kadar yürekten çağırma beniii, bir gece ansızın gelebilirim:):):)

lolipu dedi ki...

çok imreniyorum kurslara katılanları. Ankara da niye yok:( Varsa da ben niye bilmiyorum:((bu şekil veren aparatlar nereden temin ediliyor çok merak ediyorum? Bu arada çok geçmiş olsun. Bu son olur inşallah:))

Hande dedi ki...

çok zevkli bir uğraşı. pasta-kurabiye ekipmanları çok önemli tabi..özellikle şu merdaneler çok önemli desen için:)
fotoğraf çekmeyi unutmayın bol bol çekin biz de hayran hayran bakalım:)
sevgiler..

zencefil dedi ki...

blogunuzu büyük bir keyifle izliyorum. kursu tercih edenler, katılanlar çok şanslılar bence de. bol palaşımlı eğitimler, sevgiler

Bernice dedi ki...

I love your work, I do not understand your language but enjoy very much everything you do, CONGRATULATIONS, just today it ocurred to me to use google translator, and the program detected Turkish, I wanted to ask you if you do any curses on line, I would love to participate in one of them, I live in Mexico. Hope you read me. Have a great day.

Zeynep - Mutlu Dükkan dedi ki...

Zeynep'cim, güldürdün beni, sen gel ben sana kurabiyeyi parmağında oynatmayı öğretirim : ))

Bonbon Butik, ihii, bu post sana geeeel diyorr = ) seni çağırıyor !

Lolipu'cum, ben de bilmiyorum Ankara'da neden yok, bu konudan muzdarip çoook Ankara'lı var, mail at bana tüyolar vereyim.

Tamam Hande söz : )

Zencefil'cim çok naziksin :))

Hi Bernice, so happy to receive your comment! What a clever idea to translate the blog with google translator. unfortunately I do not make any online classes, but if you have any questions, email me via mutlu.dukkan@hotmail.com, I'll do my best to help you. Lovely! Thanks

Bernice dedi ki...

Iam so excited you answered me, Iam very new using fondant, and I was very impresed with the tools you posted, I was wondering where you bought them or if you sell them.
It will be a great idea to have some sort of online courses, your work is beutiful if you ever decide to do so, please let me know, I wish I would be closer to you so I could take at least one class with you, thanks again for your answer. (P.s. I worked mainly with marshmallows, I invite you over my blog so you can see, here it is:)
http://kreartdiva.blogspot.com/2010/12/dulce-nacimiento-en-bombon-presepio.html

Adsız dedi ki...

I have the same question though... As Bernice said, I don't understand anything you write but I truly understand and enjoy your creations. I would like to know where you buy utilities and tools for designing your cookies. Please let me know. You can send me an e-mail @ chattymockingbird@hotmail.com.

Hugs and kisses from United States:) Shaena

Zeynep - Mutlu Dükkan dedi ki...

Hi Bernice and Shaena, Shaena welcome to my blog =)) I've sent you and email to both of you today. Good luck ; )

Bernice dedi ki...

Dear Zeynep-Mutlu Dukkan:
THANK YOU for anserwing, I have my eyes peeled for your messeges hihihi, Unfortunally I did not received any mail, I will leave you my email address, just to see if you have an oportunnity to send me the email againg, THANKS A LOT!
beremex9@gmail.com or beremex@yahoo.com

Related Posts with Thumbnails
 
designed by GeCe personal usage for Mutlu Dükkan